• Zápis do materskej školy na školský rok 2022/2023

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ v Častej, v  zmysle zákona  č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov  oznamuje, že zápis do MŠ sa uskutoční  od 1. mája do 31. mája,

osobne v dňoch

10. máj  a   11. máj 2022,

v čase od 10,00 – 16,00 hod. v materskej škole

Žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie (s lekárskym potvrdením o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa navštevovať MŠ, ktorého súčasťou je  údaj o povinnom očkovaní dieťaťa; ak má dieťa špeciálne výchovno-vzdelávacie potreby, predloží zákonný zástupca aj vyjadrenie  príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie) je možné doručiť:

a/ osobne (10. a 11. mája 2022) s nahliadnutím do originálu rodného listu

b/ formou e-mail na adresu skolka.casta@gmail.com (naskenovaním tlačiva)

c/ písomne poštou

d/ prostredníctvom online formulára na stránke www.mscasta.edupage.org (pri tejto možnosti podania žiadosti je nutné doručiť osobne potvrdenie  o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa navštevovať MŠ, ktorého súčasťou je  údaj o povinnom očkovaní dieťaťa)

Žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie nájdete pod textom alebo vo vestibule MŠ.                                                                   (údaje o oboch rodičoch ako aj podpisy oboch rodičov sú na žiadosti povinné)

Podmienky prijímania detí na predprimárne vzdelávanie:

V zmysle §59 ods.1,2 zákona č.245/2008 Z .z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnené niektorých zákonov

• prednostne sa  prijímajú deti, pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné podľa miesta trvalého bydliska, a ktoré dosiahlo 5 rokov veku do 31. augusta 2022
              • na predprimárne vzdelávanie sa prijíma dieťa od troch rokov veku dieťaťa, výnimočne možno do materskej školy prijať dieťa od dovŕšenia dvoch rokov veku

Ostatné podmienky:

Pri vyššom počte prihlásených detí, ako je možné prijať, riaditeľka prednostne prijíma deti podľa nasledovných kritérií:

• na predprimárne vzdelávanie sa spravidla prednostne prijímajú deti, ktoré spĺňajú vyššie uvedené podmienky a majú v tunajšej materskej škole súrodenca,
              • na predprimárne vzdelávanie sa spravidla prednostne prijímajú deti, ktoré spĺňajú vyššie uvedené podmienky a majú trvalé bydlisko v Častej,
              • deti mladšie ako tri roky bude možné prijať len vtedy, ak budú uspokojené žiadosti zákonných zástupcov detí, ktoré spĺňajú podmienky prednostného prijatia do MŠ a len v prípade voľnej kapacity.

Poradie na zápise nerozhoduje o prijatí dieťaťa do MŠ. Počet detí, ktoré môžu byť do materskej školy prijaté, závisí od kapacitných podmienok  materskej školy.

Rozhodnutie o prijatí:

Riaditeľ ZŠ s MŠ vydá rozhodnutie o prijatí dieťaťa na predprimárne vzdelávanie do 30. júna 2022.

POŽIADAVKY K PRIJATIU DO MŠ

Pred vstupom do materskej školy musí mať každé dieťa osvojené základné hygienické návyky a musí ovládať základy stolovania.

To znamená, že dieťa:

• nesmie nosiť plienky (používa WC),
              • nepoužíva cumlík,
              • umýva a utiera si ruky,
              • malo by byť pri obliekaní aktívne (nie je nevyhnutné, aby sa vedelo celkom samé obliecť, vyzliecť, vyzuť, obuť),
              • malo by vedieť reagovať (zoberie, vypýta si vreckovku, príp. sa vysmrká) v prípade plného nosa,
              • má si poznať svoje veci,
              • má samostatne jesť (používať lyžicu),
              • má vedieť piť z pohára,
              • malo by sa vedieť na určitý čas zaobísť bez rodičov

Tlačivo Žiadosť o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávani (pdf) (word)