• Koncepcia materskej školy

• Cieľom vzdelávania našej materskej školy je cieľavedomo a systematicky hravou formou i v tvorivej atmosfére  podporovať osobnostný rozvoj dieťaťa v oblasti sociálno-emocionálnej, kognitívnej, perceptuálno-motorickej tak, aby  dosiahlo optimálnu úroveň ako základ pripravenosti na školské vzdelávanie a na život v spoločnosti. Východiskom je jedinečnosť dieťaťa, aktívne učenie a začleňovanie sa do skupiny a kolektívu. Uplatňovaním cieľov pani učiteľky napĺňajú potrebu dieťaťa po sociálnom kontakte s rovesníkmi, uľahčujú dieťaťu plynulú adaptáciu na zmenené prostredie. Pedagogický prístup v materskej škole sa opiera o pozitívnu výchovu, založenú na láske a dôvere k dieťaťu. Touto formou výchovy sa posilňuje sebaúcta a zvyšuje sa sebavedomie dieťaťa.

Materská škola plní ciele Školského vzdelávacieho programu s názvom „POĎ SA S NAMI HRAŤ A SVET SPOZNÁVAŤ". ŠkVP ponúka deťom a ich rodičom podnetné a rozmanité aktivity. Deti sú hravou formou sprevádzané  po cestách poznávania a objavovania zdravia, prírody, ľudí, kultúry a samých seba. Tieto činnosti sa navzájom prelínajú a striedajú. Našou filozofiou je rozvíjať samostatnosť detí, jeho prirodzenú aktivitu a empatiu, uplatňovať zážitkové učenie.

Vychádzame zo základných ľudských potrieb:

• Fyziologické potreby - potreba pohybu, odpočinku, jedla a pitia

• Potreba bezpečia - jasné pravidlá, mať možnosť povedať nie, vyjadriť svoje aj negatívne pocity
            • Potreba lásky, náklonnosti, spolupatričnosti, pohladenia, objatia...
            • Potreba úcty, sebaúcty, uznania - správať sa k deťom ako k bytostiam, ktoré majú svoju hodnotu, rozvíjať zdravé sebavedomie detí
            • Potreba sebarealizácie

Koncepčný zámer:

1. Vo výchovno-vzdelávacom procese osvojovať vedomosti, zručnosti a schopnosti, podporovať vzťah k poznávaniu nového.

2. Podporiť prirodzenú detskú zvedavosť vlastnou praktickou skúsenosťou – skúmaním, skúšaním, experimentovaním.

3. Zvýšiť pohybovú aktivitu a pobyt na čerstvom vzduchu vo všetkých činnostiach.
            4. Rozvíjať u detí emocionalitu, tvorivosť, zmyslovú aktivitu a sebarealizáciu.

Zameranie materskej školy realizujeme prostredníctvom edukačných aktivít, divadelných predstavení, kultúrnych a športových podujatí, výletmi pod vedením kvalifikovaných pedagogických zamestnancov.